Jak dbać o skórki

jak dbać o skórki

Piękny manicure sprawia, że nasze dłonie wyglądają na zadbane. Doskonale prezentuje się i uzupełnia każdą stylizację. Niestety cały ten fantastyczny efekt mogą zepsuć nieestetyczne skórki przy paznokciach, które nierzadko są przerośnięte, albo co gorsza poobgryzane i wysuszone. Dlatego warto o nie zadbać, by dłonie wyglądały zawsze pięknie i zdrowo.

jak dbać o skórki

Profilaktyka przede wszystkim

Nieestetyczne skórki przy paznokciach zwykle pojawiają się, kiedy przestajemy systematycznie dbać o dłonie. Zbyt mocne wycinanie skórek, albo zbyt rzadkie ich nawilżanie sprawia, że stają się twarde i zadzierają się. Jeżeli nieumiejętnie wykonujemy manicure, albo co gorsza obgryzamy paznokcie, to skórki także będą wyglądały niezbyt korzystnie. Warto stosować odpowiednie kremy pielęgnujące nie tylko dłonie, ale także skórki. Warto też, przy wszelkich pracach domowych stosować odpowiednie rękawiczki, które zabezpieczą przed niekorzystnym wpływem wszelkich detergentów, czy wody. Regularnie też rób manicure, zmiękczaj skórki i odsuwaj je patyczkiem zamiast wycinać cążkami, a w ciągu dnia nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji po każdym myciu dłoni.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Oczywiście głównym kosmetykiem pielęgnacyjnym jest krem do rąk, który zadba nie tylko o nasze ręce. Ma też wpływ na paznokcie i oczywiście skórki. Możemy jednak zakupić specjalne produkty, które typowo zajmą się naszymi problematycznymi skórkami. Specjalne kremy, które nakłada się tylko na skórki, mają za zadanie je nawilżyć i zmiękczyć, a ich regularne stosowanie zapewni nam piękne dłonie i zadbane paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *