Jak pielęgnować dłonie

jak dbać o dłonie

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o dłonie. Używamy ich praktycznie cały czas, więc musimy także odpowiednio je pielęgnować. Codzienne obowiązki nie pozostają obojętne dla naszych dłoni. Detergenty, woda i chociażby pogoda mają olbrzymi wpływ na ich kondycję. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je nawilżać i dbać o nie ze szczególną starannością.

jak dbać o dłonie

Profilaktyka

Przede wszystkim należy pamiętam, że regularna pielęgnacja dłoni w przyszłości nam zaprocentuje. Po jednym zabiegu upiększającym nie możemy spodziewać się cudów, ale jeżeli będziemy systematyczni, to z pewnością szybko zobaczymy rezultaty. Ważne jest by do wszystkich prac domowych zakładać rękawiczki. Mycie naczyń, sprzątanie, czy praca w ogródku może prowadzić do wysuszenia, a nawet pękania skóry rąk. Jeżeli macie problem z szorstką i wysuszoną skórą, warto nosić rękawiczki w chłodne dni, aby jeszcze bardziej ich nie narażać na niskie temperatury. Należy też pamiętać, aby ręce myć w letniej wodzie, ponieważ ich delikatna skóra nie lubi ani gorącej, ani zimnej wody.

Kremy do rąk

Warto zaopatrzyć się w kilka tubek i mieć je zawsze pod ręką. Po każdym myciu rąk koniecznie należy je nawilżyć odpowiednim kremem. W sklepach można znaleźć mnóstwo produktów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni. Wybierzmy taki, który zajmie się głównym problemem naszych dłoni. Jeżeli są one przesuszone, to zdecydujmy się na krem nawilżający. Jeżeli są popękane, wybierzmy ten regenerujący. Pamiętajmy, że taki kosmetyk warto mieć przy sobie, tubki nie są duże, więc bez problemu możemy zmieścić je do torebki i używać wtedy kiedy jest taka potrzeba. Donie są naszą wizytówką, więc warto dbać o nie, by zawsze prezentowały się zdrowo i pięknie.

Zabiegi na dłonie

Jeżeli tylko mamy czas i ochotę raz w tygodniu możemy zrobić sobie peeling dłoni, a następnie nałożyć silnie nawilżającą lub regenerującą maseczkę. Dzięki temu przywrócimy im miękkość i delikatność. Dłonie będą odpowiednio nawilżone i odzyskają utracony blask. Taki zabieg jest także doskonałym wstępem do manicure. Warto też czasami wybrać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg na dłonie, który z pewnością poprawi ich kondycję o wiele lepiej niż domowe zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *